O mnie

Krysia, mieszkanka Wrocławia, która, korzystając ze swej kreatywności, stara się jak najprościej wiązać koniec z końcem.

Razem z mężem ciężko pracujemy, aby zapewnić jak najlepsze warunki naszym dzieciom. A mamy ich dwójkę, 7-letniego syna i 15-letnią córkę. Gdy dzieci wychodzą do szkoły, ja udaję się do biura rachunkowego, w którym pracuję, a mąż zasiada za kierownicą taksówki. Jednak oprócz pracy mamy też swoje pasje. Niestety ich realizacja kosztuje. Gry komputerowe syna, lekcje rysunku córki, bilety do kina dla mnie i sprzęt sportowy męża – nawet te proste rzeczy bywają zbyt dużym obciążeniem dla naszych finansów.

Także dzieciaki mają swoje potrzeby i zachcianki, a my czasem nie wiemy, co z nimi zrobić: na co dzieciom pozwalać, na co nie? Jak zarządzać rodzinnymi, skromnymi finansami? Co zrobić, aby mimo ograniczonych środków móc pozwolić sobie na drobne przyjemności? Nasz budżet jest niewielki, jednak nie chcemy, aby życie ograniczało się jedynie do ciągłego, rozpaczliwego oszczędzania. Ciężko pracujemy, więc chcielibyśmy też od czasu do czasu zafundować sobie jakąś rozrywkę.

Wiem, że nie tylko my szukamy odpowiedzi na te pytania. Wielokrotnie dyskutowaliśmy ten temat w gronie przyjaciół, którzy zmagają się z podobnymi wątpliwościami. Dlatego postanowiłam podzielić się swoimi doświadczeniami i opracowanymi na ich podstawie pomysłami.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s