Majówka

Zbliża się majówka! Czy macie już jakieś plany? Dzieciaki mają kilka dni wolnego i większość z nich chciałaby wykorzystać jakoś ten czas. Na dodatek pogoda w maju zwykle jest piękna, więc dzieci rzeczywiście powinny wyjść z domu, tak samo zresztą jak dorośli. Co jednak, jeśli nie stać nas na kosztowne rozrywki? Tak naprawdę odpowiedzią jest odrobina kreatywności. Wcale nie trzeba wydawać fortuny na zagraniczne wycieczki czy drogie miejskie rozrywki, żeby wyrwać się z domu i zabrać ze sobą dzieciaki. Dzisiaj kilka pomysłów na niedrogie majówkowe wyjazdy.

1. Znajdź gospodarstwo agroturystyczne w okolicy

To świetna propozycja przede wszystkim dla rodzin mieszkających w mieście. W zeszłym roku wybraliśmy się na taki wypad razem z mężem i dzieciakami. Znaleźliśmy przyjemne gospodarstwo pod Wrocławiem. Zostaliśmy tam na dwie noce. Noclegi wcale nie były drogie, tak samo jak jedzenie. A było przepięknie! Polecam taki wyjazd wszystkim mieszczuchom. Za małe pieniądze można zupełnie oderwać się od miejskiego zgiełku i wypocząć. Dzieci pierwszy raz spróbowały jazdy konnej i świetnie spędziły czas. Tutaj znajdziesz mnóstwo świetnych gospodarstw.

2. Odwiedziny u rodziny

Może masz krewnych, których moglibyście odwiedzić? Dziadkowie, wujostwo albo daleka kuzynka, z którą chętnie odświeżyłbyś/abyś kontakty? Podobno z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach, ale przecież wszyscy wiemy, że to nie zawsze prawda. Takie kilkudniowe spędy rodzinne niekiedy są naprawdę urocze. A jeśli nie rodzina, to może przyjaciele? W każdym razie, spędzenie majówki w towarzystwie bliskich jest jednych z najfajniejszych rozwiązań.

3. Lokalne rozrywki

Jeżeli nie jesteś w stanie wyrwać się na kilka dni, postaraj się, aby chociaż w wolnych chwilach wyjść z domu i zabrać ze sobą dzieciaki. Może kino? Albo długi spacer po mieście połączony z wizytą w cukierni? Gra w piłkę w pobliskim parku? Sprawdź co się dzieje w Twoim mieście, może odbywają się jakieś imprezy. Tutaj na przykład info na temat Wrocławia: Majówka Wrocław.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s