Ferie zimowe

W niektórych województwach już trwają ferie, w innych niedługo się rozpoczną (tutaj znajdziesz kalendarz z rozpiską). Na pewno wielu rodziców zastanawia się czym w tym czasie zająć dzieci. Niestety, nie wszystkich stać na to, żeby zafundować dzieciakom wyjazd na zimowisko. Dzieci natomiast nie chcą spędzić wolnego czasu snując się bezczynnie po domu. Co więc można zrobić, jeśli nie mamy środków na wyjazdy czy kosztowne rozrywki? Oto kilka propozycji.

1. Nowe zajęcia w domu

Nawet spędzając czas w domu dzieci nie muszą się nudzić. Mają więcej czasu, więc mogą poświęcić go na zabawy, na które w trakcie roku szkolnego go brakuje. Może zaproponujesz im wybudowanie w salonie wielkiego domku z koców i poduszek? Albo sprezentujesz nową grę planszową czy puzzle?

2. Odwiedziny u rodziny

Jeżeli masz liczną rodzinę albo bliskich przyjaciół, możesz na kilka dni wysłać do nich swoje dzieci. Najlepiej wybierz tych krewnych czy przyjaciół, którzy sami są rodzicami. Innym rozwiązaniem jest zaproszenie kogoś do siebie. Dzięki temu dzieciaki będą miały urozmaicenie, spędzą czas z kimś innym niż na co dzień, nawiążą bliższe kontakty z kuzynostwem czy dziećmi Twoich przyjaciół. W większym gronie łatwiej im będzie wymyślić nowe zabawy.

3. Twoje miasto

Sprawdź co się dzieje w Twojej miejscowości. Wiele miast w czasie ferii organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci. Lekcje rysunku, zajęcia sportowe czy zabawy taneczne mogą wypełnić czas Twoich dzieci. Są też świetną okazją na rozwinięcie zainteresowań i nawiązanie znajomości z rówieśnikami. Tutaj na przykład dowiesz się co oferuje województwo lubuskie.

4. Spędź z nimi ten czas

Nawet jeśli pracujesz, spróbuj wziąć kilka dni wolnego albo zarezerwuj popołudnia i wieczory na spędzenie ich z dzieciakami. Możesz zabierać je na spacery, wybrać się na plac zabaw czy na łyżwy lub wyskoczyć na małą wycieczkę za miasto.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s