Dzieci i Święta

Święta tuż, tuż. Im bliżej, tym większy staje się zakupowy szał. Witryny sklepowe świecą lampkami, po galeriach handlowych przechadzają się Mikołaje z aniołami, a my nie wiemy co ze sobą zrobić i do której kasy wrzucić pozostałe w portfelu drobne. W tym okresie na reklamę szczególnie podatne są dzieci. Im też najtrudniej odmówić. Wielu rodziców czuje się zobowiązanych do wydawania dużych pieniędzy na świąteczne podarunki dla swoich pociech. Jednak ten trend jest nie tylko nieekonomiczny, może też źle wpływać na dzieciaki. Nie chodzi przecież o to, by rozpieszczać je zabawkami i innymi przedmiotami. Dzieci w Święta powinny przede wszystkim poczuć magię! Poniżej kilka pomysłów, które sama wykorzystałam lub zamierzam wykorzystać w tym roku – propozycje prezentów i zajęć dla dzieci. Jeśli nie masz nawet najmniejszych pieniędzy na gwiazdkowe wydatki skorzystaj z pomocy pożyczkowej, np. Ferratum.pl. Może pomoże to uratować rodzinne święta! Mi było to pomocne!

https://i0.wp.com/upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d4/Children_reading_The_Grinch.jpg

1. Choinka i inne dekoracje

Zamiast kupować bombki w supermarkecie, pokaż dzieciom, jak mogą same przygotować ozdoby. Na stronie Miasto Dzieci znajdziesz kilka fajnych pomysłów.

2. Ręcznie wykonane prezenty

Nie musisz wydawać fortuny na zabawki czy ubrania. Możesz sam/a przygotować piękne prezenty dla swoich dzieci. Własnoręcznie wydziergany szalik, drewniany wózek czy samodzielnie uszyty pluszak na pewno okażą się cudownym prezentem, a ich wartość będzie wielka. Tutaj przykłady pięknych, ręcznie wykonanych zabawek.

3. Wspólne przygotowania

Zaangażuj swoje dzieci w gotowanie i sprzątanie! Dzięki temu poczują, że zbliża się ważny moment, na który trzeba się przygotować.

4. Wspólnie spędzony czas

Nie pozwól, aby dzieci spędziły Święta przed telewizorem. Jasne, coroczne seanse filmów świątecznych mają swój urok! Sama je uwielbiam. Jednak warto też wybrać się na spacer, ulepić bałwana (miejmy nadzieję, że będzie śnieg!), pobawić się nowymi zabawkami czy poczytać świąteczne opowieści.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s